We are a leading Manufacturer of 13.5 feet flat rubber elastic cords, 15 feet hooked elastic cords, 14 feet rr flat belt elastic cords and 15 feet rubber elastic cords from Agra, India.
₹ 70 / Dozen Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Diameter | 1 inch |
| Brand | Elastic Centre |
| Size | 13.5 Feet |
| Material | Rubber |
| Pattern | Flat |
Minimum order quantity: 200 Dozen
₹ 85 / Dozen Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Material | Rubber And Polyester |
| Length | 15 Feet |
| Type | Braided |
| Hook Material | Metal |
| Size | 15 Feet |
Minimum order quantity: 200 Dozen
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Color | Yellow |
| Size | 14 Feet |
| Type | RR Flat Belt |
| Material | Rubber |
| Brand | Elastic Centre |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 90 / Dozen Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Size | 15 Feet |
| Shape | Flat |
| Color | Black |
| Material | Rubber |
| Type | Elasticated |
Minimum order quantity: 100 Dozen
Deepak Goyal (Owner)
Elastic Centre
Behind Kushum Petrol Pump, KH No 1828 And 1829, Mauja Poiya, Nandlalpur
Agra - 282006, Uttar Pradesh, India