Offering you a complete choice of products which include 15 feet elastic strap cycle rope and 14 feet elastic strap cycle rope.
₹ 85 / Dozen Get Latest Price
| Material | Rubber And Polyester |
| Length | 15 Feet |
| Type | Braided |
| Hook Material | Metal |
| Size | 15 Feet |
| Diameter | 10 mm |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 200 Dozen
₹ 85 / Dozen Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material | Rubber And Polyester |
| Length | 15 Feet |
| Diameter | 15mm |
| Type | Braided |
| Hook Material | Metal |
| Size | 14 Feet |
Minimum order quantity: 200 Dozen
Deepak Goyal (Owner)
Elastic Centre
Behind Kushum Petrol Pump, KH No 1828 And 1829, Mauja Poiya, Nandlalpur
Agra - 282006, Uttar Pradesh, India