Pioneers in the industry, we offer 10 no rubberized plastic snake print ropes, 5 no rubberized plastic snake print ropes, 8 no rubberized plastic snake print ropes, 12 no rubberized plastic snake print ropes and 15 no rubberized plastic snake print ropes from India.
₹ 90 / Kg Get Latest Price
| Length | 10 meter |
| Size/Diameter | 1 mm |
| Usage/ Application | Rappelling |
| Snake Print | |
| Model | 10 No |
| Material | Rubber & Plastic |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Length | 10 meter |
| Size/Diameter | 1 mm |
| Usage/ Application | Rappelling |
| Model | 5 No |
| Snake Print | |
| Material | Rubber & Plastic |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 85 / Kg Get Latest Price
| Length | 10 meter |
| Size/Diameter | 1 mm |
| Usage/ Application | Rappelling |
| Model | 8 No |
| Snake Print | |
| Material | Rubber & Plastic |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 92 / Kg Get Latest Price
| Length | 10 meter |
| Size/Diameter | 1 mm |
| Usage/ Application | Rappelling |
| Material | Rubber & Plastic |
| Model | 12 No |
| Snake Print |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 95 / Kg Get Latest Price
| Length | 10 meter |
| Size/Diameter | 1 mm |
| Usage/ Application | Rappelling |
| Model | 15 No |
| Material | Rubber & Plastic |
| Snake Print |
Minimum order quantity: 200 Kg
Deepak Goyal (Owner)
Elastic Centre
Behind Kushum Petrol Pump, KH No 1828 And 1829, Mauja Poiya, Nandlalpur
Agra - 282006, Uttar Pradesh, India